GEPŠ

Regijsko tekmovanje v robotiki 2016

17. Maj 2016 -- oki

V četrtek, 21.4. 2016, smo na Elektro in pomorski šoli Portorož - enoti Gimnazije, elektro in pomorske šole Piran - organizirali regijsko tekmovanje v robotiki za učence oziroma ekipe učencev obalno-kraških osnovnih šol v kategorijah ROBOsled in RoboCupJunior Reševanje Črta.Število sodelujočih kaže, da med osnovnošolci zanimanje za dejavnosti s področja elektronike in robotike narašča, kajti tokrat je s 37 roboti tekmovalo kar 70 učencev s trinajstih šol.

V kategoriji ROBOsled  tekmujejo ekipe v hitrostni vožnji robotov po črni črti, ki so jih sami izdelali in tudi ustrezno umerili. Robota, ki je 350 cm dolgo progo najhitreje prevozil, je izdelal Nej Vatovec, drugo mesto je zasedla ekipa Kristijan Belegić in Kristjan Djapić (obe ekipi z OŠ dr. Aleš Bebler - Primož Hrvatini, mentor Ervin Pregelj), tretje pa ekipa Tomaž Cah in Sandi Rekić (OŠ Dekani, mentor Boris Đukić).

V kategoriji RoboCupJunior Reševanje Črta so morali učenci svojega robota sestaviti iz programa LEGO, FISHER ipd. ter ga ustrezno programirati za premagovanje ovir in opravljanje določenih nalog na tekmovalnem polju. Najbolje je to uspelo ekipi, ki so jo sestavljali  Jaka Levstek, Matic Levstek in Bor Križaj (OŠ Antona Šibelja – Stjenka Komen, mentorica Lucija Filipčič Križaj), drugo mesto je dosegla ekipa Jakob Golubič, Filip Umer in Tilen Malej (OŠ Koper, mentorici Tina Kavčič in dr. Alenka Malej) in tretje mesto Ambrož Ažman, Toni Batista in Luka Bordon (OŠ Ivana Babiča - Jagra Marezige, mentorica dr. Alenka Malej).

Najboljše tri ekipe v obeh kategorijah so se uvrstile na državno tekmovanje ROBObum, ki bo 17. maja 2016 na Fakulteti za elektrotehniko in računalništvo v Mariboru.

Čestitam vsem učencem, ne le zmagovalcem, ki so skupaj s svojimi mentorji  uspeli izdelati delujočega robota, saj so nekateri sploh prvič izdelovali elektronsko vezje ali uporabili spajkalnik oziroma programirali s pomočjo računalnika.

Ob tem bi se rad zahvalil za pomoč pri izvedbi tekmovanja dijakom Alexu Žiganteju, Juretu Reberniku, Mateju Furlaniču, Marcelu Jerebu, Aleksu Lovrič Petriču ter preostalima članoma tekmovalne komisije, Borisu Đukiću iz OŠ Dekani in dr. Alenki Malej. Pokrovitelji, ki so s prispevanimi nagradami za najboljše tekmovalce in šole pomembno pomagali pri izvedbi tekmovanja, so podjetja MEHANO d.o.o.Izola,  AX ELEKTRONIKA d.o.o. Ljubljana, BELMET MI d.o.o. Ljubljana, HTE d.o.o. Ljubljana, ČIP d.o.o. Maribor,  M–Aleja Koper in LEGAMA d.o.o. Grosuplje.

Vsem udeležencem želim, da bi svoje robotke nadgradili, izboljšali, olepšali… in vas ponovno vabim, da bi se prihodnje leto udeležili tekmovanja. Vabljeni pa ste tudi vsi, ki vas robotika zanima, pa je še niste uspeli spoznati.

Srečno.

Robert Stegel, vodja tekmovanja

Gimnazija, elektro in pomorska šola Piran

Rezultati v kategoriji ROBOsled:

IME IN PRIIMEK

ŠOLA

1. TEK

2. TEK

ČAS/

DOLŽINA

MESTO

NEJ VATOVEC

OŠ HRVATINI

13,18 s

13,32 s

13,18 s

1

KRISTIJAN BELEGIĆ in KRISTJAN DJAPIĆ

OŠ HRVATINI

210 cm

13,93 s

13,93 s

2

TOMAŽ CAH  in

SANDI REKIĆ

OŠ DEKANI

40 cm

15.08 s

15,08 s

3

TINA JURIČ

OŠ SEČOVLJE

70 cm

17,39 s

17,39 s

4

SPASENIJA JOVANOVA

OŠ SEČOVLJE

18,30 s

18,13 s

18,13 s

5

TONKA KOCJANČIČ in

URŠKA PEVEC

OŠ HRVATINI

22,44 s

19,12 s

19,12 s

6

MATTEO MILINOVIĆ in

LUKAS GREGORIČ

OŠ DEKANI

19,88 s

120 cm

19,88 s

7

EMI DRLINK in         TINA STARC

OŠ MAREZIGE

70 cm

20,03s

20,03 s

8

ALEX AUBER  in

TADEJ BIRSA

OŠ HRVATINI

31,57 s

21,41s

21,41 s

9

TADEJ BENČIČ  in

TONI MATEŠIČ

OŠ PRADE

22,70 s

90 cm

22,70 s

10

MITJA RUZZIER

OŠ PIRAN

34,51 s

-

34,51 s

11

MATEJ FAKIN  in VILI PERŠE

OŠ SEČOVLJE

80 cm

330 cm

330 cm

12

LUKA GODNIČ  in

GREGA KRIŽMAN

OŠ PRADE

290 cm

330 cm

330 cm

12

JURE HORVAT  in

GAL VINČEC

OŠ PIRAN

10 cm

260 cm

260 cm

14

TIMI LAZAR  in 

ANDRAŽ RADIĆ SUBAN

OŠ MAREZIGE

230 cm

10 cm

230 cm

15

MARKO BURLIN MALI  in  KRISTIAN GUNJAČ

OŠ HRVATINI

90 cm

180 cm

180 cm

16

MARKO LUMBAR

OŠ HRVATINI

80 cm

170 cm

170 cm

17

ANEJ MORI  in

FLORIJAN PERIC

OŠ SEŽANA

-

150 cm

150 cm

18

KRIS PAVIĆ in

BELMIN ČAJIĆ

OŠ HRVATINI

150 cm

10 cm

150 cm

18

BLAŽ ŠKRLIČ

OŠ PRADE

80 cm

10 cm

80 cm

20

NERMIN IMŠIROVIĆ

OŠ HRVATINI

80 cm

80 cm

80 cm

20

PETER VIDMAR  in

TEO SLAVEC

OŠ DEKANI

70 cm

60 cm

70 cm

22

LUKA JAMŠEK  in

NICHOLAS MLADENOVIC

OŠ HRVATINI

50 cm

60 cm

60 cm

23

TADEJ ČURIN  in

GREGOR BAŽEC

OŠ SEČOVLJE

40 cm

50 cm

50 cm

24

FILIP BORAK  in

MARKO ŠTIBILJ

OŠ PIRAN

10 cm

30 cm

30 cm

25

Uvrstitev šol in mentorji v kategoriji ROBOsled:

šola

mentor

TOČKE

MESTO

OŠ DR. ALEŠ BEBLER - PRIMOŽ HRVATINI

Ervin Pregelj

407

1

OŠ SEČOVLJE

SIMONA ZUPAN

182

2

OŠ DEKANI

BORIS ĐUKIĆ

159

3

OŠ ELVIRE VATOVEC PRADE

MAJA LINDIČ in MATEJ FURLANIČ

100

4

OŠ  IVANA BABIČA - JAGRA MAREZIGE

VALTER JANKO

83

5

OŠ  CIRILA KOSMAČA PIRAN

MARTIN BOBIČ

82

6

OŠ SREČKA KOSOVELA SEŽANA

ZORAN PEJIĆ

20

7

Rezultati v kategoriji RoboCupJunior Reševanje Črta:

EKIPA

ŠOLA

1. TEK

2. TEK

DOSEŽEK

MESTO

TOČKE

TOČKE

TOČKE

ČAS

ČAS

ČAS

JAKA LEVSTEK

MATIC LEVSTEK

BOR KRIŽAJ

OŠ ANTONA ŠIBELJA – STJENKA KOMEN

200

138

200

1

4:21,5

2:47,5

4:21,5

JAKOB GOLUBIČ

FILIP UMER

TILEN MALEJ

OŠ KOPER

165

83

165

2

1:47

2:36

1:47

AMBROŽ AŽMAN

TONI BATISTA

LUKA BORDON

OŠ IVANA BABIČA - JAGRA MAREZIGE

140

165

165

3

1:52,5

2:21

2:21

DOMINIK URŠIČ

TILEN KOMEL

ANEJ PERAS

OŠ ANTONA ŠIBELJA – STJENKA KOMEN

162

86

162

4

 

1:32

 

NASTASJA ČEŠNJEVAR UŠUMOVIĆ

FABIAN FONTANOT

OŠ ANTONA UKMARJA

141

155

155

5

3:26,5

2:55,5

2:55,5

BASTIAN BEDENE

ROK ŠALIČ

MAJ MOREL

OŠ ANTONA UKMARJA

68

126

126

6

2:59

2:07

2:07

JAKOB TUL

JARAN BANDI

OŠ  PREŽIHOV VORANC - DOLINA PRI TRSTU

58

100

100

7

1:12

1:23

1:23

ŽAN JERMAN BELINA TIMOTEJ  STANONIK   KLEMEN  TORKAR

DENIS VIDMAR

CENTER ZA KOREKCIJO SLUHA IN GOVORA PORTOROŽ

23

98

98

8

2:32,5

5:34

5:34

ANEJ ŽERJAL

NEJC HOČEVAR

OŠ ANTONA ŠIBELJA – STJENKA KOMEN

18

28

28

9

1:35

3:33

3:33

Mentorji ekip v kategoriji RoboCupJunior Reševanje Črta:

šola

mentor

OŠ IVANA BABIČA JAGRA MAREZIGE

dr. Alenka Malej

CENTER ZA KOREKCIJO SLUHA IN GOVORA PORTOROŽ

dr. Alenka Malej

OŠ ANTONA ŠIBELJA - STJENKA KOMEN

Lucija Filipčič Križaj

OŠ ANTONA UKMARJA KOPER

Branko Miklavec

OŠ  PREŽIHOV VORANC - DOLINA PRI TRSTU

Monica Sulli

OŠ KOPER

Tina Kavčič in dr. Alenka Malej