GEPŠ

Tekmovanje v robotiki obalno-kraške regije 2017

22. April 2017 -- robert

REZULTATI REGIJSKEGA TEKMOVANJA V ROBOTIKI ZA OSNOVNE IN SREDNJE ŠOLE ROBObum 2017

V četrtek, 13.4.2017, smo na Elektro in pomorski šoli Portorož - enoti Gimnazije, elektro in pomorske šole Piran - organizirali regijsko tekmovanje v robotiki za učence oziroma ekipe učencev obalno-kraških osnovnih in srednjih šol v kategorijah ROBOsled in RoboCupJunior Reševanje Črta. Letošnje tekmovanje je bilo največje do sedaj, saj se ga je udeležilo 83 učencev in dijakov s 43 roboti iz 16 šol.

Najboljših šest ekip v kategoriji ROBOsled in prav toliko v kategoriji RCJ Reševanje Črta OŠ se je uvrstilo na državno tekmovanje ROBObum, ki bo 16. maja 2017 na Fakulteti za elektrotehniko in računalništvo v Mariboru. Čestitam.

Pri izvedbi tekmovanja sta pomagala sodelavca Matjaž Kocjančič in Dimitri Dokić ter dijaki Matija Kocjančič, Jani Jerman, Luka Levac, Aleksander Hrastič, Gregor Kotrle, Sašo Hribernik, Igor Tubić, Aleks Erjavec in Tai Čadež Jurman. Fotografije s tekmovanja je prispeval dijak Vincent Cergolj, posnetek pa Gabrijel Juriševič. Hvala vsem. 

Za sodelovanje se zahvaljujem tudi pokroviteljem, ki so prispevali nagrade za najboljše tekmovalce in šole. To so: BELMET MI d.o.o. Ljubljana, AX ELEKTRONIKA d.o.o. Ljubljana,LIVE d.o.o.Izola, ČIP d.o.o. Maribor, HTE d.o.o. Ljubljana, LEGAMA d.o.o. Grosuplje, M–Aleja Koper in Akvarij Piran.

Čestitam vsem učencem in dijakom, ki ste skupaj s svojimi mentorji uspeli izdelati delujočega robota, in vas vabim, da se prihodnje leto ponovno udeležite tekmovanja, že desetega po vrsti. Srečno.

Robert Stegel, vodja tekmovanja

Gimnazija, elektro in pomorska šola Piran

 

REZULTATI V KATEGORIJI ROBOSLED:

REZULTATI ROBOsled 2017                dolžina proge: 860 cm

ZAP.ŠT.

IME IN PRIIMEK

ŠOLA

1. TEK

2. TEK

ČAS/

DOLŽINA

MESTO

31

Nej Vatovec in Mihael Mikić

OŠV Ankaran

32,41s

330cm

32,41s

1

30

Tilen Jelen in Patrik Colja

OŠ Antona Ukmarja Koper

38,22s

36,78s

36,78s

2

29

Hana Lesjak

OŠ Sečovlje

47,07s

46,48s

46,48s

3

20

Matteo Paparella

OŠ Pier Paolo Vergerio Koper

410cm

47,59s

47,59s

4

28

 Martin Kandus

OŠ Pier Paolo Vergerio Koper

52,91s

47,72s

47,72s

5

18

Rok Milenkovič in Maša Kodrič

OŠ Dekani

410cm

47,97s

47,97s

6

19

Tash Benjamin Šakovič

OŠ Pier Paolo Vergerio Koper

410cm

48,26s

48,26s

7

25

Nejc Ujčič in Ilija Moshko

OŠ Lucija

61,31s

52,79s

52,79s

8

23

Lara Marušič

OŠ Pier Paolo Vergerio Koper

670cm

53,77s

53,77s

9

27

Luka Mamič in Matej Mahne

OŠ Ivana Babiča Jagra Marezige

55,45s

420cm

55,45s

10

15

Renee Furlanič in Laura Koren

OŠ Dekani

300cm

56,99s

56,99s

11

13

Mauro Fikon

OŠ Pier Paolo Vergerio Koper

100cm

58,31s

58,31s

12

2

Spasenija ‎Jovanova

OŠ Sečovlje

0cm

59,16s

59,16s

13

26

Martin Koc‎jančič

OŠ Sečovlje

59,47s

59,46s

59,46s

14

10

Maj Repek in Mark Pregelj

OŠ Antona Ukmarja Koper

90cm

66,28s

66,28s

15

24

Maša Kubik Živković in Sara Knez

OŠ Lucija

790cm

72,56s

72,56s

16

8

Klemen Bržan in Tomaž Cah

OŠ Dekani

80cm

800cm

800cm

17

17

Nina Kukolj in Živa Koterle

OŠ Šmarje pri Kopru

390cm

680cm

680cm

18

22

Liam Majdak Starc

OŠ Pier Paolo Vergerio Koper

660cm

400cm

660cm

19

21

Nik Sandić in Jakob Lev Bergoč

OŠV Ankaran

610cm

410cm

610cm

20

14

Nik Jambrošič in Mark Djurašević

OŠ Antona Ukmarja Koper

300cm

490cm

490cm

21

16

Tina Jurič

OŠ Sečovlje

310cm

300cm

310cm

22

3

Andraž Radič Suban in Timi Lazar

OŠ Ivana Babiča Jagra Marezige

10cm

310cm

310cm

23

12

Taja Č‎eligo

OŠ Sečovlje

100cm

300cm

300cm

24

9

Izak Premrl

OŠ Sečovlje

90cm

290cm

290cm

25

11

Žiga Memon in Zofija Fičur

OŠ Šmarje pri Kopru

90cm

270cm

270cm

26

7

Žan Babič in Teo Petohleb

OŠ Ivana Babiča Jagra Marezige

70cm

180cm

180cm

27

6

Martin Švab in Žiga Selinšek

OŠ Dekani

30cm

100cm

100cm

28

5

Vid Kopilovič

OŠ Piran

30cm

80cm

80cm

29

4

Erik Bržan in Luka Korva

OŠ Dekani

20cm

30cm

30cm

30

1

Mitja Ruzzier

OŠ Piran

/

/

/

31

RAZVRSTITEV ŠOL IN MENTORJI

šola

mentor

TOČKE

MESTO

OŠ PIER PAOLO VERGERIO IL “VECCHIO” KOPER

VESNA DEKLEVA PAOLI

333

1

OŠ SEČOVLJE

SIMONA ZUPAN

221

2

OŠ DEKANI

BORIS ĐUKIĆ

157

3

OŠ ANTONA UKMARJA KOPER

TOMO DREVENŠEK

153

4

OŠV ANKARAN

Ervin Pregelj

118

5

OŠ LUCIJA

MIHA STEINBACHER

104

6

OŠ  IVANA BABIČA - JAGRA MAREZIGE

VALTER JANKO

82

7

OŠ ŠMARJE PRI KOPRU

PAVEL FIČUR

32

8

OŠ  CIRILA KOSMAČA PIRAN

MARTIN BOBIČ

16

9

 RoboCupJunior REŠEVANJE ČRTA OSNOVNE ŠOLE  - REZULTATI

EKIPA

ČLANI

ŠOLA in MENTOR

1. TEK

2. TEK

DOSEŽEK

MESTO

TOČKE

TOČKE

TOČKE

ČAS

ČAS

Destroyers

Gal Križaj

Mark Buda

Blaž Vrabec

OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen;

mentorica  Lucija Filipčič Križaj

203

243

243

1

4:57 min

4:27 min

Blueberries

Tine Peric

Aljaž Brodar

Andrej Poplašen

OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen;

mentorica  Lucija Filipčič Križaj

228

173

228

2

5 min

4:35 min

2XJXRS

Jan Malej

Jakob Golubić

OŠ Koper;

mentorica  Alenka Malej

224

118

224

3

2:48 min

4:58 min

Nimam pojma

Anej Peras

Nejc Hočevar

OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen;

mentorica  Lucija Filipčič Križaj

198

198

198

4

5 min

4:38 min

Nevem kdo

Matija Milanič

Tine Colja

Jaša Krošelj

OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen;

mentorica  Lucija Filipčič Križaj

193

163

193

5

5 min

4:48 min

Livade

Tomas Paspalj

Max Mehle

Julian Stegovec

OŠ Livade Izola;

mentorici  Alenka Malej in Katja Bonaca

33

190

190

6

5 min

5 min

Robotki Škofjotki

Tian Subotić

Jernej Gojković

OŠ Oskarja Kovačiča Škofije;

mentorja  Boštjan Debelak in Alenka Malej

183

183

183

7

5 min

5 min

Marezige 1

Ambrož Ažman

Toni Batista

Luka Bordon

Enej Olivo

OŠ Ivana Babiča Jagra  Marezige;

mentorja  Alenka Malej in Valter Janko

163

83

163

8

5 min

4:25 min

CKSG Portorož

Klemen  Torkar

Matija Srdoč

Center za korekcijo sluha in govora Portorož;

mentorica  Alenka Malej

123

128

128

9

3:18 min

5 min

OŠ Koper 1

Yelisey Aksonov

Matija Dokič

OŠ Koper;

mentorica  Alenka Malej

98

3

98

10

5 min

5 min

 RoboCupJunior REŠEVANJE ČRTA SREDNJE ŠOLE  - REZULTATI

EKIPA

ČLANI

ŠOLA in MENTOR

1. TEK

2. TEK

DOSEŽEK

MESTO

TOČKE

TOČKE

TOČKE

ČAS

ČAS

Legende szi Kwmna

Bor Križaj

Tilen Komel

Lenart Kobal

Enej Rener

Rok Filipčič

KOMEN;  

mentorica  Lucija Filipčič Križaj

153

225

225

1

3 min

1:17 min

2ndF sin

Andrej Hrvatin

Jan Kranjec

Matej Legat

Gašper Šavle

GEPS PIRAN;

mentor Robert Stegel

53

53

53

2

4:47 min

2:55 min